Program

O Vysočina Festu

Ambiciózní multižánrový festival Vysočina Fest má za sebou teprve první ročník, ale hned se dokázal zařadit mezi velké letní festivaly České republiky. Ukázalo se, že podobná akce přímo v centru Vysočiny fanouškům skvělé muziky dlouho chyběla. V hlavách, a teď už i pod rukami pořadatelů, se rodí ročník další. Opět se bude konat v jihlavském amfiteátru, a to ve dnech 10. – 12. července 2014.


V červenci letošního roku přilákal Vysočina Fest do krajského města více než dvacet tisíc návštěvníků, kteří neměli čas se ani vteřinu nudit. Kvalitní program hned na dvou pódiích, kvalitní zvuk, bohatý doprovodný program a spousta benefitů spojených se vstupenkou, to byl Vysočina Fest 2013. A jaký bude druhý ročník?


Minimálně tak dobrý jako ten první, chtělo by se říct. Ovšem už první pohled do programu napovídá, že je na co se těšit a že Vysočina Fest 2014 má zaděláno na to, aby zvedl laťku ještě výš.


Jihlavu už dnes mají na červenec ve svém diáři zatrhnutou takové hvězdy jako Tomáš Klus (byl už hvězdou Vysočina Festu 2013 a do Jihlavy už se těší), věrozvěsti lidové písně Čechomor, legenda z Kovárny Tři sestry, nejvyšší a nejcharismatičtější slovenský zpěvák Richard Müller, Chinaski – kapela, které dal jméno Charles Bukowski, funkově-rocková jednotka akademického rapu J.A.R. či mystičtější polovina Lucie Wanastovi Vjeci. To je jen malý pohled pod pokličku, ale i ten už je důkazem, že snahou pořadatelů je dostat do Jihlavy špičku mezi českými kapelami.


I letos budou připraveny dvě stage. První bude patřit již zmiňovaným hvězdám první velikosti, ale nudit nebude ani ta druhá. Při druhém ročníku bude větší a nabídne mnohem bohatší program.

S úspěchem se při prvním ročníku setkal i doprovodný program, který tvořily tzv. dílny, které se konaly na mnoha místech krajského města a byly určeny těm, kteří už byly záplavou hudby tak trochu unaveni. Při prvním ročníku to byla například filmová dílna s režisérem Vítem Klusákem či jazzová dílna s patronem legendárním jazzmanem Petrem Lipou. Dílny nebudou chybět ani při druhém ročníku a podle slov pořadatelů se ponesou v podobném duchu. Vše se teprve rodí a o všem budete samozřejmě včas informováni. Podobně jsou na tom i benefity, které při prvním ročníku též slavily úspěch. Bude jich opět dost a dost, slibují organizátoři.


Ostře sledovanou součástí festivalu byla i soutěž pro hudební skupiny z Vysočiny. Do klání se zapojilo celkem třicet sedm kapel různého žánrového zaměření. Fanoušci mohli hlasovat na stránkách www.vysocinafest.cz a do velkého finále poslali pět kapel. Ty pak měly možnost zahrát si v rámci festivalu na hlavním pódiu. Absolutním vítězem se pak stala skupina Acheron z Třebíčska. Soutěž o nejlepší kapelu bude probíhat i v rámci druhého ročníku Vysočina Festu a přihlásit se opět budou moci kapely z celého Kraje Vysočina.


Stačí jen sledovat webové stránky festivalu www.vysocinafest.cz nebo profil na Facebooku www.facebook.com/vysocinafest. Zde samozřejmě najdete i další důležité a hlavně aktuální informace o přípravách Vysočinafestu 2014.
Jaký byl první ročník Vysočina Festu z pohledu Petra Buriána, majitele pořadatelské reklamní agentury YASHICA s.r.o.? Rozhovor s ním najdete zde.


Hlavní partneři festivalu:
Pořadatel:
Ozvučení:
Catering: